Beskydy z vrcholu Lysé hory
Cestování

Už jste si prohlédli Beskydy z vrcholu Lysé hory?

V Česku je mnoho krásných míst, které jsou na takzvaném “wish listu” každého z nás. Dnes už není tak atraktivní zahraničí jako Česká republika, lidé si uvědomili, že zahraničí sice mají prozkoumané od hlavy až k patě, ale že Česká republika je jim stále neznámá, proto se ji rozhodli prozkoumat. Prvním v seznamu míst, které si přejí navštívit a prozkoumat, jsou Beskydy, které se jednoznačně řadí k nejkrásnějším přírodním oblastem u nás.

Beskydy se však nerozléhají jen na našem území, ale také sahají do Polska i na vzdálenou Ukrajinu. Nejvíce turistů se však sjíždí sem k nám, do Moravskoslezských Beskyd, jelikož právě zde leží Lysá hora, která je známá tím, že se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Už jste ji zdolali nebo ještě ne?

Jelikož se jedná o zdejší nejvyšší vrchol, byla by škoda, kdyby se nezdolal během pobytu v Beskydech. Na samotný vrchol vede několik cest, můžete se rozhodnout, jestli zvolíte cestu snazší nebo náročnější. Oblíbenou trasou je Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci.

Kromě toho, že e možné vyjít na vrchol Lysé hory po několika cestách a trasách, které jsou vždy pečlivě označeny, je možné se dostat na Lysou horu nejen pěšky, ale také se může z klasického výšlapu zrodit běžecká dráha či cyklistická trasa. Troufnete si na to, zdolat Lysou horu na kole či koloběžce?

Co vás čeká na samotném vrcholu?

Pokud se dostanete na samotný vrchol a opravdu zdoláte nádhernou Lysou horu, čeká vás odměna v podobě výhledu, který je opravdu nezapomenutelný. Pohled na Beskydy z vrcholu Lysé hory je opravdu nepopsatelný, o čemž se ostatně přesvědčíte sami. V každém ročním období budí Beskydy zcela jiný pocit v člověku, v každém ročním období jsou Beskydy jiné a jinak krásné.

Pokud v Beskydech strávíte delší dobu, doporučujeme ubytovat se v Rekreačním centru Sepetná, které nabízí hned několik možností ubytování. Zvolíte si ubytování v hotelu, penzionu nebo raději v chatě či v bungalovech?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.