Asie může být místem podvodných jednání
Cestování

Asie může být místem podvodných jednání

Dovolená v Asii může být pro mnoho českých obyvatel lákavá, pokud však toužíte po klidu, měli byste na výlet rychle zapomenout. Tím vás od Asie pochopitelně nechceme odradit, protože jde o nádhernou zemi, ve které si bezesporu užijete svou dovolenou na maximum. Je potřeba se však držet jistých pravidel. V opačném případě se z dovolené může stát noční můra.

Podvodné jednání je zde známé

Podvodné jednání je v téměř každém státě, ať jste kdekoli. Nezáleží na tom, jestli cestujete pryč z Evropy nebo v ní zůstáváte. Všichni se snaží spořit do vlastních kapes. Jestliže budete neopatrní, může vás to stát relativně vysoké finanční prostředky. Asie je podvodným jednáním známá a triky, které tady kolují se nenacházejí snad nikde jinde. Pokud ovšem budete vědět o co jde, lze se proti tomu bezesporu bránit.

Asie je místem podvodných jednání

První překvapení vás může čekat po příletu do Asie. Pozor byste si měli dávat zejména na taxikáře. Ti ve chvíli, jakmile uvidí turistu vrhnou se do akce. Jejím hlavním trikem je vypnutí taxametru. Po příjezdu na místo se nestydí říct mnohonásobně vyšší částku, než jaká by tam byla při zapnutém taxametru. Snažte se bránit a rozhodně nepřistupujte na jejich hru. Pokud ukážete strach, budou nesnesitelně otravní. Při opačném jednání po pár minutách povolí. Lepší obranou je ovšem kontrola před jízdou. V momentě, kdy bude taxametr vypnutý, upozorněte na to řidiče.

Půjčovna skútrů na vlastní pěst? Rizikový krok!

Pokud si budete chtít půjčit skútr na vlastní pěst, dost tím riskujete vysoké pokuty. Personál půjčovny se snaží na turistech vydělávat a jakmile jim skútr vrátíte jen s jedním škrábancem navíc, můžete za to zaplatit částky ve výši několika tisíc korun. Před půjčením si skútr řádně prohlédněte a zdokumentujte. Dokumentace by měla být provedena formou obrázků i videí.

Na závěr buďte maximálně opatrní i co se týče finančních prostředků a věcí. Obyvatelé Asie se vám mohou pokusit ukrást věci za jízdy na skútru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.