pojištění chaty
Finance

Ať je pojištění chaty a chalupy účinné. Co je nutné si ohlídat?

Sice jsou letní sídla v podobě chat a chalup už zazimována, to ostatně nemění nic na tom, že bychom si měli pohlídat pojištění těchto svých letních sídel. Chaty a chalupy se vyplatí pojistit si, vždyť právě na těchto příbytcích se může nejen matka příroda vyřádit. Mimo to jsou chaty a chalupy, které jsou v době zimy opuštěné, velkým lákadlem pro zloděje a lupiče. To ostatně potvrzují i policejní statistiky. Policisté v současné době apelují na majitele chat a chalup, aby si dobře zabezpečili svá letní sídla a případně aby si zařídili pojištění, pokud ho ještě nemají.

Domluvit a následně si zřídit pojistku chaty nebo chalupy není vždy snadné. Přece jen na pojistném trhu je mnoho pojistek, které se sice zdají být na první pohled skvělé, atraktivní a výhodné, ale v případě potřeby jsou naprosto na nic.

Přinášíme proto tipy na to, co je nutné si ohlídat.

Kvalitní pojistka, nekvalitní zabezpečovací systém a naopak

Bohužel se nejčastěji stává, že majitelé chat a chalup mají sice kvalitní pojistku, na kterou je spolehnutí, ale na druhou stranu nemají kvalitní zabezpečovací systém. Jiní majitelé to mají zase naopak – zabezpečovací systém mají propracovaný, skutečně skvělý, ovšem kvalita pojistky kolísá.

Pokud se chcete obrnit proti nepříjemnostem, které mohou způsobit jak zloději, tak matka příroda, musíte si ohlídat obě dvě věci.

Pojistěte svou chalupu či chatu proti typickým zimním rizikům

Jelikož chata či chalupa není obývaná zejména v zimě, je dobré pojistit chatu zejména proti všem zimním rizikům, která jsou pro zimu typické. Například se pojistěte proti zájezdy nenechavců, obrňte se také před typickými zimními povětrnostními podmínkami. Nezapomeňte ani na lesní zvěř, ta bude v zimě hledat útočiště a úkryt a vaše chata či chalupa může takto posloužit. I na lesní zvěř se může pojistka vztahovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.