Informace o investování
Finance

Co je dobré vědět před investováním?

Investování je činnost, jako každá jiná. Rozhodně se neobejde bez znalostí a zodpovězení několika otázek. Vše musíte ovšem provést ještě před samotnou činností, jinak toho následně budete litovat. V momentě, kdy peníze začnete investovat, už je nenavrátíte nazpět. Jinými slovy uděláte-li špatnou investici, o své finanční prostředky přijdete. Co je dobré vědět před začátkem investování a na co být opatrní? V tomto článku si popíšeme úplné základy. Další informace už budou záviset na vás.

Co je dobré vědět před investováním?

Prvně si určete částku, kterou chcete investovat. Tu byste neměli přesáhnout, a to ani ve chvíli, kdy jste o ní přišli. Vždy je dobré mít rezervu. V žádném případě neinvestujte všechny svoje peníze. Zvlášť ve vaši situaci, kdy s investováním teprve začínáte. Jestliže o finanční prostředky přijdete, bude vás to sice mrzet, ale stále budete mít dostatek peněz na to, abyste uživili sebe, popřípadě celou rodinu. Ve chvíli, kdy budete znát odpověď na otázku, kolik chcete investovat finančních prostředků, můžete přejít dále. S otázkami zdaleka nekončíme, protože jich je daleko více.

Co je dobré vědět před investováním

Dále si položte otázku, do čeho chcete investovat a jak velké riziko jste schopní unést. Musíte počítat s tím, že čím vyšší procentuální výnosnost, tím většinou vyšší rizikovost. Pokud se budete chtít držet při zemi, poohlédněte se například po P2P půjčkách, kde si vyberete takové klienty, kteří mají vysokou bonitu. U rizikovějších investic vám doporučujeme například akcie. Výnosnost je zde sice větší, ale její procentuální výše se neustále mění. V jeden okamžik tak můžete být prakticky v mínusu, zatímco o pár dnů později naopak v plusu. Záleží na vás a vaši trpělivosti, včetně rizikovosti.

Seznamte se s dalšími otázkami

Čtvrtou otázkou je doba investování. Máte představu o tom, jak dlouho chcete investovat? Má se vaše investice týkat krátkodobých záležitosti nebo naopak těch dlouhodobějších? Akcie totiž patří mezi dlouhodobé investice, které si budete držet i několik let. Záleží na tom, jakou částku chcete investovat a jak vysoké riziko si na sebe vezmete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.