Co jste možná nevěděli o Praze
Praha

Co jste možná nevěděli o Praze?

Když slyšíte o Praze, vybaví se vám jako první Karlův most, Václavské náměstí nebo Orloj? Pak o Praze toho příliš nevíte. V tomto článku vám ukážeme zajímavosti, o kterých jste s největší pravděpodobností ani nevěděli, a přitom se nebudou týkat našich památek. V čem se může Praha pyšnit? Společně se na tuto tématiku zaměříme a sami následně vyhodnoťte, zda jste o tom věděli či nikoliv. Následujte nás.

Co jste možná nevěděli o Praze?

Praha se může pyšnit například jedním z největších krytů vůbec, který naleznete v parku Parukářka. Ten se nachází konkrétně na Žižkově. Kryt byl schopen pojmout až 2500 lidí a sloužil pro jejich ochranu. Ta mohla bezesporu trvat i 72 hodin. Momentálně je z úkrytu horolezecká stěna a muzeum, které se zaměřuje na dobu studené války. Pokud tedy máte zájem místo památek navštívit tzv. bunkr muzeum, nic vám v tom bránit nebude. Další zajímavostí je nejstarší pražská nemocnice. Svou péči zde mohli najít lidé už od roku 1354. Jedná se o nemocnici Na Františku.

Co nevíte o Praze

V dnešní době naleznete v nemocnici přes 170 lůžek a možnost zakoupení léků v lékárně, která zde byla vybudována. Třetí zajímavosti je nejhlubší studna. K vidění je přesněji řečeno na třetím nádvoří Pražského hradu. Její hloubka dosahuje neuvěřitelných 70 metrů. Hloubka má takovou hodnotu, že dosahuje prakticky na úroveň hladiny Vltavy. Jak jste si mohli doposud všimnout, všechny tři zajímavosti nemají s památkami prakticky nic společného. Jestliže do Prahy jezdíte rádi, ale už vás nebaví neustále chodit po známých památkách, je nejvyšší čas uvažovat o změně.

Na závěr poslední zajímavost

Poslední zajímavosti je Salabka neboli nejstarší vinice, která se nachází v Praze. Historie vinice sahá až do roku 1228. Její rozloha tvoří v přepočtu 4 a půl hektarů. K vidění je vinice přesněji řečeno mezi Trojou a Bohnicemi. Víno, které se ve vinici pěstovalo sloužilo králům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.