Co navštívit za místa v Ostravě při návštěvě
Ostrava

Co navštívit za místa v Ostravě?

Ačkoli v České republice nemá Ostrava příliš dobré jméno a je považována za tzv. černé město, rozhodně stojí za návštěvu. I přes to, že tomu na první pohled nemusíte věřit, stále se jedná o třetí největší město, které má co nabídnout. Ve článku vám popíšeme pár zajímavých atrakcí. Jestliže budete mít kolem Ostravy cestu, zkuste se v ní alespoň na několik hodin zastavit.

Nádherná zoologická zahrada

Pokud jste navštívili zoologickou zahradu v Praze nebo Brně, nejspíš se vám do té Ostravské nebude chtít jít. To ovšem děláte obrovskou chybu. Ostravská zoologická zahrada má co nabídnout, a to jak velkým, tak malým návštěvníkům. Kromě samotných zvířat se správa rozhodla také pro botaniku. Jestliže vás zajímají zvířata a zároveň i rostliny, je pro vás ostravská zoo tím pravým místem k návštěvě. Velikostně se dá zvládnout velice rychle, takže vám zbyde čas i na další aktivity, co se týče třetího největšího města.

Co navštívit za místa v Ostravě

Pracujete v huti nebo vás tento obor odjakživa zajímal? Pak vás budou s největší pravděpodobností zajímat Dolní Vítkovice. Jedná se o areálový komplex, na kterém naleznete koksovnu, vysoké pece a další zajímavé haly. Ve zkratce se jedná o technickou národní kulturní památku, která bude v první řadě zajímat převážně muže.

Kdo by neznal miniuni

Jestliže nevíte, o co se v tomto případě jedná, pak jde o areál, ve kterém se nachází známé stavby po celém světě v menším provedení, které bylo odhadnuto v měřítku 1 ku 25. K vidění je zde například Eiffelova věž nebo Big Ben. Pokud chcete cestovat v rámci několika států za pár vteřin, je tato atrakce dělaná přímo pro vás.

Na závěr přichází pochopitelně zábava, která se nesmí odehrát nikde jinde než na stodolní ulici. Předem vás upozorňujeme, že stodolní ulice žije pouze každý pátek, kdy mají všichni volno, ať už studenti nebo dospělí. Ulice, na které se nachází spousta klubů vás vtáhne do nočního života, který jste měli možnost doposud vidět jen v amerických filmech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.