Co podniknout v Brně
Brno

Co podniknout v Brně? Možností je mnoho!

I přes to, že se teploty neustále mění, je možnost podniknout několik výletů, a to klidně i s celou rodinou. Pokud bydlíte v okolí Brna a nevíte, jaké místo byste měli navštívit, pak nezoufejte. S touto problematikou vám rádi poradíme. Ačkoli se to nezdá, Brno nabízí velké množství výletů. Pojďte se s námi na ně podívat.

Výlety v Brně a jeho okolí

Prvním výletem je naučná stezka Obora Holedná. Na prostorách této stezky je možnost vidět muflony a daňky, protože je to území, které převážně slouží k chovu těchto zvířat. Neznamená to však, že byste naučnou stezku nemohli přijet navštívit i vy. Jde o plochu s rozlohou 327 ha a věřte nám, že nudit se rozhodně nebudete. Kromě zvířat zde máte možnost vidět jezírka, která jsou dělána do dekorativních stylu. Jestliže se na toto překrásné místo vydáte, čeká vás nádherný celodenní výlet.

zábava v brně

Dalším tipem na výlet je skanzen Strážnice. Pokud milujete skanzeny a chodíte je navštěvovat po celé České republice, pak byste právě tento neměli vynechat. Jde o krásné vesnické muzeum, které naleznete na jihovýchodní Moravě. Celkově je skanzen rozdělen do několika areálů, takže si bez větších problémů budete pamatovat, jaké místo jste navštívili a jaké naopak ne.

Brněnská přehrada

Nemáte-li moc času, protože jste se pro výlet rozhodli v pozdějších hodinách, můžete jet navštívit Brněnskou přehradu. Zajímavým faktem je minulost samotné přehrady. Ta totiž sloužila jako zásobárna, a to pro celé Brno. Dnes se Brněnská přehrada považuje za pouhou atrakci pro místní i turisty.

Posledním tipem jsou všelijaká muzea. Tady je potřeba si vybrat. Každého baví něco jiného a v Brně máte relativně široký výběr, od technického muzea až po Mendelovo. Záleží na vás a vaší rodině, pro jaké se v konečném důsledku rozhodnete. Předem bychom vás rádi upozornili, že ne každé dítě má rádo muzea, a tak je na místě se nejprve domluvit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.