Elektrokoloběžek bude v Brně více!
Brno

Elektrokoloběžek bude v Brně více!

Dopravovat se po Brně nemusí být vždy snadný úkol. Ano, existuje sice městská hromadná doprava, ale prostřednictvím ji to není pokaždé tak úplně jednoduché. Pokud se máte pohybovat v okolí několika kilometrů, ale nechcete využít městskou hromadnou dopravu nebo vám spoje nevychází podle představ, můžete už brzy využívat elektro koloběžky. Ty se totiž na začátkem března vrátí do několika ulic po celém Brně. Rozdíl bude pouze v množství, které ze 150 modelů vstoupne na rovných 500.

Elektro koloběžky v Brně

Problém s elektro koloběžkami byl pouze v několika málo věcech. Tou nejzávažnější je bezpečnost. Lidé s těmito modely jezdili prakticky všude, bez ohledu na to, zda se po trase pohybovali cizí osoby či nikoliv. Proti této věci chce samotné město zakročit a bezpečnost posilnit. Přísnější pravidla ještě doposud nejsou známa, ovšem na druhou stranu už teď je více než jasné, že v momentě, kdy budou uživatelé elektro koloběžek porušovat pravidla, hrozí jim finanční sankce, která se může vyšplhat až na několik tisíc korun českých. Bezpečnost ovšem není jediným problémem, co se týče elektro koloběžek.

elektrokoloběžky v brně

Druhým problémem bylo parkování. Elektro koloběžky uživatelé neparkovali do vyznačených stojanů, ale prakticky kdekoliv, kde se jim to hodilo. Někdy tak elektro koloběžky překáželi na pozemních komunikacích osobním automobilům nebo v pěších zónách. I proti tomuto bodu by se Brno mělo bránit, a to novými značkami a parkovacími místy v podobě nových stojanů. Uživatel si elektro koloběžku bude moct zapůjčit pomocí aplikace. Jestli bude systém na tolik dokonalý, že uživatel bude moct elektro koloběžku odložit pouze na vyznačených místech se prozatím neví. Jedno je jisté, jak jste již mohli pochopit, Brno chce určité věci změnit. Převážně v oblasti bezpečnosti a parkování.

Elektro koloběžky půjčuji živnostníci nebo firmy

Elektro koloběžky ve většině případů patří soukromým podnikatelům, živnostníkům nebo firmám, které podnikají podle legislativ, a to na základě živnostenského oprávnění. Z tohoto důvodu není možné půjčování elektro koloběžek zakázat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.