Finance jsou důležité i při odcestování na dovolenou.
Finance

Finance jsou důležité i při odcestování na dovolenou

Finance jsou široký pojem, který vás děsí téměř každý den. Kromě přemýšlení nad tím, kolik ušetřit každý měsíc finančních prostředků, byste měli zauvažovat nad tím, kolik si sebou vzít hotovosti, pokud vyrážíte na dovolenou. I tato finanční otázka je důležitá. Ano, můžete mít u sebe platební karty, ovšem ne vždy budete mít po ruce bankomat, ve kterém budete moct vybrat finance v dané zemi. Pojďme se tedy podívat blíže na odpověď, která spočívá v tom, jak vysoká by měla být hotovost na dovolené. Přemýšlet nad touto otázkou je základem úspěchu při cestování.

Nevíte, čím začít? Odpověď je jednoduchá!

Možná na začátku nevíte, jak začít. Nemusíte se obávat, odpověď je blíže, než si myslíte. Chcete-li dosáhnout nejpřesnější odpovědi, měli byste začít u výpočtu výdajů za jeden den. Předem si tedy sdělte, kolik vás na výlet jede. Cestujete sami nebo jako čtyřčlenná rodina? Pokud jako čtyřčlenná rodina, budou výdaje výrazně vyšší, zvlášť v momentě, kdy cestujete s malými dětmi. Ty chtějí v obchodech téměř vše a mimo jiné touží po zábavě v cizích městech nebo státech.

Finance jsou důležité i při odcestování na dovolenou

Dále je nutné nezapomenout dobu vaší dovolené. Cestujete na týden nebo dokonce na dva týdny mimo svůj domov? Od toho se vaše hotovost bude také odvíjet. Vezměte si, že za jeden den utratíte jako čtyřčlenná rodina na dovolené v rozmezí od 1000 do 2000 Kč. Přesnější číslo nelze určit, protože se odvíjí také od toho, kde cestujete. Počítejte raději s vyšší částkou. Jestliže vám zbyde, budete mile překvapení. Je lepší počítat s vyšší hotovostí než následně hledat bankomat.

Nemáte rádi hotovost? Bez ní se neobejdete

Bez hotovosti se můžete obejít, ale nemáte jistotu, že vše bude probíhat tak, jak chcete. Právě z tohoto důvodu je dobré mít vždy u sebe hotovost. Při odcestování na sedm dní při částce 2 tisíce korun za den budete muset mít u sebe 14 tisíc korun celkem. Bude-li váš výlet delší, pak se zastavíte těsně pod hranicí 30 tisíc korun. Uznejte, že se nejedná o příliš vysokou sumu, pokud začnete šetřit už od začátku podzimu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.