Hodnocení firem pomůže zjistit, kdo bude váš budoucí obchodní partner
Brno,  Ostrava,  Praha

Hodnocení firem pomůže zjistit, kdo bude váš budoucí obchodní partner 

Než se vrhnete na spolupráci s novým subjektem, je dobré si projít firemní hodnocení. O čem napoví a jaké informace si z něj vezmete?  

Hodnocení firem jako eso v rukávu 

Chystáte se na spolupráci s novým subjektem, který dosud neznáte. Před tím, než podepíšete jakoukoliv smlouvu, je vždy nutné si zjistit maximum informací o dané firmě. Mnohé z nich jsou dokonce veřejně dostupné. Například hodnocení firem vám pomůže zjistit, jaké zkušenosti s daným subjektem mají vaši předchůdci. Firemní zkušenosti odrážejí také klima, které ve firmě panuje. Zkrátka dozvíte se toho velmi mnoho.  

Nezávislé hodnocení 

Každý, kdo s danou firmou spolupracuje, může firemní hodnocení vyplnit. Dává tak najevo svou spokojenost nebo nespokojenost s průběhem obchodní spolupráce. Hodnocení ale vyplňují také sami zaměstnanci instituce. Je tak možné nahlédnout i pod pokličku běžných vztahů, které na místě panují. Dobře se dozvíte, zda jsou zaměstnanci ve firmě spokojení, zda je s nimi jednáno férově, a zda jsou benefity, které firma slibuje v pracovním inzerátu, skutečně dodržovány. Každý má možnost vyslovit svůj názor, a to zcela anonymně.  

To, co byste jindy nenašli 

Mnohé informace o firmě jsou veřejně dostupné. Jedná se například o registr plátců DPH, ze kterého můžete zjistit, zda firma nedluží státu za odvody DPH, nebo zda se nezapojila do podezřelých obchodů. Insolvenční rejstřík zase podává informace o tom, zda daný subjekt není přímo v insolvenci. Také Centrální evidence exekucí podává další informace o tom, jak si daná firma vede. Tyto údaje jsou veřejně přístupné. Některé zcela zdarma, jiné za mírný poplatek.  

Firemní hodnocení pomůže zjistit informace o případném obchodním partnerovi. Naleznete zde údaje, které nejsou v jiných rejstřících dostupné. Výsledkem je celistvý pohled na případnou budoucí spolupráci s daným subjektem.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.