Jak může vypadat rodinný dům?
Brno,  Ostrava,  Praha

Jak může vypadat rodinný dům?

Domy zajišťují bydlení velké části lidí. Některé jsou stavěny jako jednopodlažní, jiné jako součást satelitního městečka některé další se mohou lišit svou energetickou náročností. Pokud plánujete koupi nebo stavbu rodinného domu, vyplatí se orientovat se v pojmech, které se pro určité typy rodinných domů používají. Uvádíme nejznámější z nich. 

Dřevostavby

Pokud chcete při stavbě domu ušetřit čas nebo peníze, můžete se rozhodnout investovat do dřevostavby, kterou vám za krátký čas a v té nejvyšší kvalitě postaví společnost ORCAN GROUP. Dřevostavba je také lepším tepelným izolantem, takže ušetříte i náklady na vytápění. Dřevostavbou může být bungalov i nízkonákladový dům.

Bungalov

Většinou jednopodlažní dům se čtvercovým půdorysem označujeme jako bungalov. Jejich výhodou je energetická úspornost a poměrně rychlá stavba, protože dům se „sestaví“ z prefabrikovaných dílů. Bungalovy jsou typické svou vstupní terasou. Považujeme je za moderní stavby, protože v posledních letech vznikají hlavně v příměstských oblastech, ve formě satelitního městečka.

Atriový dům

Opět se jedná o jednopodlažní dům, který je postaven tak, že uzavírá dvorek. Ten tvoří dostatečné soukromí a je také centrem domu – směřují k němu okna i terasové dveře. Součástí dvorku je i zapuštěný bazén.

Terasový dům

Tam, kde by bylo finančně náročné srovnávat povrch pro stavbu domu, se dá využít stavby terasového typu. Ten se vyznačuje nejen tím, že je postaven na svahu, ale také tím, že obsahuje velkou balkonovou terasu nebo rovnou střešní zahradu.

Vícepodlažní a řadový dům

V podstatě se jedná o umístění jednotlivých bytů buď nad sebou (vícepodlažní dům) nebo vedle sebe (řadový dům). Majitelé se tak mohou podělit o společné náklady, jako je například zateplení fasády a další společné náklady. Řadové domky jsou stavěny tak, že vypadají stejně – zvenku i zevnitř, mohou se lišit jen detaily – nebo například barvou fasády.

Nízkonákladové a pasivní domy

Tyto domy musí mít za rok velmi nízké náklady na energie. Pasivní dům musí splňovat opravdu přísná kritéria, u nízkonákladového jsou už pravidla o něco méně náročná na úsporu energie. Oba domy se snaží využívat obnovitelné zdroje energie a k tvorbě energie například solární prvky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.