praha
Praha

Jak to je s pražskou PID v prosinci?

Během prosince je v každém městě velký ruch. Nejen, že lidé chodí na vánoční trhy, taktéž začíná vánoční šílenství a lidé kupují dárky snad ve všech obchodních domech, které se v daném městě nachází. Představte si hlavní město – v Praze je to opravdu kalamita, které se PID mírně přizpůsobuje. Pokud tedy využíváte zdejší městskou dopravu, určitě vás bude zajímat, jaké změny se v prosinci staly.

Každým rokem je to stejné – lidé neustále někam spěchají a metra, tramvaje či autobusy nestíhají pobírat takové kvantum lidí. Zatímco na lince metra C je i o víkendech zaveden interval pěti minut, v prosinci se tento víkendový interval týká i zbylých linek, tedy linek metra A a B. Změny se dále týkají i autobusové linky 119, tato linka stále navazuje na spoje metra. Novinkou jsou autobusy 188 a 207, které v prosinci zastavují u nejatraktivnějších obchodních domů v Praze.

Zatímco zkrácené intervaly metra fungují v sobotu od devíti hodin do osmi hodin večer a v neděli od dvou hodin odpoledne do osmi hodin večer, nové autobusy jezdí po celý den celý víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.