Jaký materiál garnýže zvolit?
Brno,  Ostrava,  Praha

Jaký materiál garnýže zvolit?  

Jsou nepostradatelné a v každém interiéru mají rozhodující slovo o tom, jaká bude podoba záclony. Jaké záclonové tyče je vhodné zvolit do vašeho prostoru? 

Výběr je široký 

Vždy se snažte přizpůsobit garnýže celkovému ladění domácnosti nebo komerčního prostoru, kam je budete umisťovat. Záclony budou vypadat skvěle na jakémkoliv typu zavěšení. Snažte se vycházet z nosnosti daného materiálu, i z jeho estetické podoby. Dřevěné garnýže jsou stylové, kovové mají největší nosnost. Kolejnicové garnýže se instalují ke stropu, takže téměř zaniknou.  

Kolejnicové garnýže jsou inkognito 

Nepotřebujete celému světu ukazovat záclonové tyče? Kolejnice budou to nejlepší řešení. Většinou se jedná o kombinaci plastu a kovu, někdy existují i celoplastové kolejnice. Zde si můžete zvolit povrchovou úpravu dle výmalby a stylu místnosti. Kolejnice usazená na stropní části místnosti je snadno skryta. Stačí jen nařasit závěs na tu správnou délku, nebo zvolit nařasené záclony. A kolejnice nadobro zmizí.  

Dřevo dodá atmosféru 

Garnýže ze dřeva vám pomohou definovat styl místnosti. Stačí si vybrat materiál, který odpovídá zařízení vaší domácnosti. Samozřejmostí jsou také různé odstíny v rámci povrchové úpravy dřeva. Přírodní materiál je jedinečný a nikdy nevyjde z módy. Dřevěná záclonová tyč udrží i těžší a dlouhé záclony a textilie. Pokud budete volit maxi délku záclony i závěsu, raději zvolte dvojitou tyč. Se záclonou se bude mnohem lépe manipulovat a máte jistotu, že vše bude skutečně pevně držet na svém místě i při velkém zatížení.  

Kov se hodí do každé místnosti 

Kovové garnýže se hodí do klasické i hypermoderní domácnosti. Pokud si tedy vůbec nejste jisti materiálem, který byste si pro své záclonové tyče přáli, můžete zvolit jednu z povrchových úprav kovů. Volte vždy kvalitní a pevné materiály, na kterých si bude vaše záclona spokojeně hovět po několik dekád.  

Stačí si zvolit materiál, který bude odpovídat vašim požadavkům. Bude to kov, dřevo, nebo plast?  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.