pojištěné domácnosti?
Finance

Máme nebo nemáme pojištěné domácnosti?

Stále častěji se setkáváme s články na internetu, v nichž se mluví o tom, že Češi nemají pojištěnou domácnost. Je to pravda nebo je to jen domněnka novinářů a redaktorů? To ukázaly nedávné průzkumy, jejichž výsledky vás jednoznačně překvapí. Výsledky poukazují na to, že Češi se o své majetky bojí, vždyť si na ně museli pořádně vydělat. Navíc mnozí z nich už v minulosti zažili starosti týkající se škod, které napáchala například přírodní katastrofa. Tehdy to nebylo nic hezkého, navíc to bylo finančně náročné, proto je pochopitelné, že Češi nechtěj, aby se něco takového ještě opakovalo. Proto si tedy své domácnosti pojišťují.

Odborníci však pojištění domácnosti berou jako logický krok, který udělá takřka každý. Samozřejmě najdou se i ti, kteří nechtějí vyhazovat peníze z okna za pojištění, ale to je opravdu jen minimální skupina.

Co nejčastěji může za škody způsobené na majetku?

Nedávný průzkum také ukázal, co může za škody, které se na majetku způsobí. Například bylo poukázáno na to, že v nejčastějších případech si za škody na majetku mohou sami majitelé. Za škody na domě či v domácnosti také můžou třetí osoby nebo přírodní živly, které jsou opravdu nevyzpytatelné.

Kromě toho Češi pojišťují své domácnosti i proti zlodějům, bojí se totiž o veškeré své cennosti. Kromě toho se bojí i o své mazlíčky, kteří jsou samozřejmě také v ohrožení, pokud zavítá nevítaný host do domu.

Pojišťujeme se také proti domácím katastrofám

Čím dál častěji přibývá pojištění, které se vztahují na domácí katastrofy. Jenže co si pod tímto pojištěním představit? Mezi domácí katastrofy se řadí například zranění mazlíčka. Také se pojištění vztahuje na poškození vybavení, za které mazlíček může.

Pojištění se také může vztahovat na situace, kdy se mazlíček v domácnosti zraní natolik, že musí podstoupit léčbu. Jelikož jsou léčby mnohdy velmi drahé (mohou sahat až do několika tisíc korun), pojistka v takových případech přijde vhod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.