Méně známé beskydské vrcholy, které zpestří dovolenou
Cestování

Méně známé beskydské vrcholy, které zpestří dovolenou

Letošní rok se ponese pravděpodobně ve znamení českých dovolených, proto se tomu nebraňte a připravte si itinerář míst, která chcete vidět a navštívit. Vyplatí se zajet si například do Beskyd, kde můžete skloubit příjemné s užitečným. Zatímco užitečným se myslí především šplhání po horách a zdolávání zdejších vrcholů, příjemným se myslí wellness v Beskydech, které se vám dostane v penzionu Jurášek, který je synonymem romantiky v srdci Beskyd. Zatímco tip na wellness pobyt už máte, nemáte tipy na beskydské vrcholy, které stojí za zdolání. Tak pojďme si několik z nich vyjmenovat. 

Nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd je Lysá hora, která však nemusí být tím jediným vrcholem, který se rozhodnete zdolat. Doporučujeme nejdříve zdolat méně známé a nižší vrcholy, kde se navíc nesetkáte s takovým množstvím turistů. 

Kněhyně

Nabízí se například hora jménem Kněhyně, která je třetím nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Jedná se o opravdu atraktivní vrchol, který je zalesněn smrkovým lesem. Na samotném vrcholu však není tak zcela zalesněn z důvodu poškozených emisí, díky čemuž se vám nabízí krásné částečné výhledy. 

Kozubová

Znáte vrchol jménem Kozubová? Tato hora nacházející se samozřejmě také v Moravskoslezských Beskydech není tak známá, přesto nabízí krásné výhledy. Kozubová je hora v povodí Olše. Najdete ji zhruba sedm kilometrů od Jablunkova. Je to ten obrovský kopec, který uvidíte v dáli. Je celý zalesněný, a to především smrkovým porostem. Mezi množstvím smrků byste však narazili i na buk nebo javor. Tak zkuste hledat.

Čertův mlýn

Čtvrtou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd je Čertův mlýn, který se nachází necelé tři kilometry od Pusteven. Je to nejvyšší vrchol Zlínského kraje i okresu Vsetín. I když je hora opět celá zalesněná smrky, pár krásných výhledů se vám po cestě naskytne. Ten nejhezčí výhled vás však čeká až na samotném vrcholu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.