Nejčastější otázky týkající se demolice a odpovědi na ně
Brno,  Ostrava,  Praha

Nejčastější otázky týkající se demolice a odpovědi na ně

Zdemolovat dům je někdy daleko lepší než dům zrekonstruovat. Důvody jsou především finanční a ekonomické. Zejména v případě starých domů se nevyplácí dům rekonstruovat, jelikož jejich staré základy, nekvalitní rozvody elektřiny a plynu či rozmístění místností by jejich majitele stejně dohnaly dřív nebo později k demolici a k bouracím pracím. Pokud si chcete ušetřit čas a v konečném důsledku i peníze, prozraďme si odpovědi na nejčastěji pokládané otázky, na které se lidé zvažující demolici ptají. 

Jak dlouho demolice trvá?

Když se chce někdo pustit do demolice, většinou chce mít demoliční práce co nejdříve za sebou. Přece jenom už si chce na místě zbourané stavby stavět svůj vysněný příbytek, na který se už tak čeká příliš dlouho. V souvislosti s demolicí se proto nabízí otázka, jak dlouho demoliční práce vlastně trvají. To však nelze obrazně říct. Obecně platí, že doba trvání demoličních prací se odvíjí od toho, jak je objekt velký. Je to tedy velice individuální záležitost. Pokud bychom jako příklad uvedli klasický rodinný dům, řekli bychom, že se bude bourat zhruba čtrnáct dní. 

Je demolice finančně náročná?

I když bylo zmíněno, že demolice je v mnoha případech výhodnější než rekonstrukce, neznamená to, že se jedná o něco zcela bezplatného. Demolice také něco stojí a je otázkou, jak drahá tedy demolice vlastně je. Opět však musíme konstatovat, že nelze říct obecnou odpověď. Cena demoličních a bouracích prací se odvíjí od toho, jak velký je objekt, který se má zbourat. Dále se do toho započítává i odvoz demoliční suti na skládku (musí se spočítat cena za odvoz i za skládkové atd.).

Můžu se do demolice pustit sám?

Rozhodně není možné, abyste se do demolice pustili sami hned, jak si to usmyslíte. Demolice je činnost, na kterou je třeba mít potřebné povolení. Než se tedy vy s demoliční firmou pustíte do demolice, zajděte si na stavební úřad pro demoliční výměr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.