Parkovací místa v Praze děsí čím dál, tím větší počet obyvatel a návštěvníků
Praha

Parkovací místa v Praze děsí čím dál, tím větší počet obyvatel a návštěvníků

Parkování v Praze je obtížným procesem, který vyžaduje převážně vaši trpělivost. Parkovací zóny celou věc pouze komplikují, a to převážně těm, kteří se Prahu chystají navštívit z jiných měst. V centru Prahy je to bez šance, co se týče samotného parkování. Pokud bychom ovšem chtěli zastavit na některých místech, museli bychom si připravit minimálně 40 až 60 Kč na hodinu za jedno parkovací místo.

Parkování v centru Prahy zdarma?

Parkování v centru Prahy zdarma je opravdovým snem všech, nejenom návštěvníků z jiných měst, kteří by rádi navštívili Prahu. Na celé věci je nejhorší fakt, že se přidávají i jiná města. Doposud se dá bezplatně v centru města zaparkovat například v Ostravě i tady je potřeba dobře hledat. Některá místa už jsou taktéž zpoplatněná.

Parkovací zóny v Praze

Obyvatelé Prahy to mají rovněž složité, protože nemohou neomezeně parkovat v jiných částech města. Tento systém, který se projednával bude nejspíš zamítnut. Podle náměstka by pak zóny postrádaly hlavní smysl. Vedení a obyvatelé se tak rozdělují do několika skupin. Někteří se přiklání k tomu, aby se v centru města mohlo parkovat zadarmo. Tento krok by pochopitelně uvítali i samotní návštěvníci. Vedení je však proti, a to hned z několika důvodů. Centrum města by se tak rázem mohlo přeměnit v rušnější zónu, kde by se auta navzájem blokovala.

Parkovací zóny regulují dopravu

Pomocí parkovacích zón se jim daří regulovat dopravu. Zaparkovat v částech města a na jednotlivých místech mohou pouze ti, kteří k tomu činu mají povolení. To výrazně snižuje celkovou dopravu. Silnice jsou následně rychleji prázdnější. Kdyby město dalo povolení parkovat téměř kdekoli a bez nutnosti za místo platit, došlo by k obrovským dopravním potížím. O parkovací místa by se strhnul nemalý souboj. Projíždějící řidiči by poté museli čekat na ty, kteří se chystají parkovat.

Jak se bude souboj s parkovacími zónami dále vyvíjet není doposud znám. Zvlášť v momentě, kdy je město rozděleno do několika částí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.