Proč studovat v Brně
Brno

Proč studovat v Brně? Důvodů je několik!

Zajímá vás, proč studovat právě v Brně? Pokud přemýšlíte nad studiem, je Brno tím správným městem. V tomto článku vám popíšeme, proč tomu tak je. Jestliže si myslíte, že Praha vám nabídne více možností, jste na omylu. Brno je jinými slovy město studentů, takže kromě studií tady narazíte na večerní zábavu. Nudit se rozhodně nebudete. Pojďme se společně podívat na to, proč studovat v Brně. Důvody vás jistě překvapí.

Proč studovat v Brně?

Jak jsme naznačovali v předchozím odstavci, Brno je město studentů. Pokud bychom se podívali na statistiky, každý čtvrtý nebo pátý člověk je studentem. Jestliže váš čeká ještě dlouhý studentský život, tady se bezesporu neztratíte. Nabídka škol je tady opravdu pestrá, ať už se chystáte na střední nebo vysokou školu. Záležet pochopitelně bude na vás. Město vám však nabídne neskutečně studentskou atmosféru, a to nejenom přes den, ale i v noci. Po škole budete moct odpočívat a relaxovat v klubech nebo v zábavných center, kde narazíte na další studenty. Proč tuto příležitost neuchopit do rukou?

Studentský život v Brně

Studentské byty se vám postarají o levný nájem. Pokud nechcete bydlet na kolejích, můžete využít byty k pronájmu, kde si majitelé většinou vyhledávají právě studenty. Budete tak mít svůj vlastní pokoj. Co se týče ceny, není problém se dostat od 3 do 5 tisíc korun. Porovnáte-li to s jinými městy, dostanete se s cenou na rozumné peníze. Pronajmout si ovšem můžete i byt sami pro sebe. Tady ale počítejte s daleko vyšší částkou. Jestliže tedy příliš nespěcháte do vlastního bytu, sáhněte bezpochyby po této možnosti.

S městskou dopravou za pár minut

Další výhodou je městská doprava, která vás rychle dopraví prakticky kdekoliv. Během pár minut jste schopní projet celé město, bez toho, aniž byste v tramvaji nebo autobuse strávili celý den. Další výhodou je fakt, že zde nenarazíte na velké množství turistů. Ti se pohybují většinou po hlavním městě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.