Prodloužená ostravská silnice Rudná by se mohla dokončit v příštím roce
Ostrava

Prodloužená ostravská silnice Rudná by se mohla dokončit v příštím roce

Ostravští řidiči se už nemohou dočkat na dokončení prodlužovací části Rudné silnice. Co se týče samotné stavby, doposud nic nevycházelo podle plánu. To by se údajně mělo změnit. Podle mluvčích by se silnice měla dokončit v létě 2020. Zda tomu tak opravdu bude není stoprocentně potvrzeno. Pojďme se však podívat na další důležitá fakta ohledně tohoto procesu.

Do konce roku je času dost

Vše je prozatím podáno nezávazně, což znamená, že jeden krok stačí k tomu, aby se stavba silnice opět posunula k nedohlednu. Vydržet se musí téměř do konce roku, kdy termín nabyde definitivně právní moci. Následně už nemohou stavbu žádné okolnosti rozvrátit. Bohužel do nabití právní moci chybí nemálo měsíců a stát se může opravdu cokoli. Pokud by samotné dokončovací práce nebyly schváleny, přemýšlelo by se o novém termínu, ten by však mohl být v nedohledu. Ostravští řidiči i přes to zuří, protože do léta příštího roku zbývá relativně hodně času.

ostrava město

Kromě toho k celé situaci nepřidává ani fakt, že je celá Ostrava v rekonstrukci. Silnice se zde dělají nové a řidiči tak musí většinu času za volantem strávit objížděním. Vraťme se teď zpět ke stavbě prodloužené silnice Rudná. Největší dopad na stavbu hraje stavební povolení, které bylo v nedávných dnech uznáno za neplatné. Právě tento proces nejvíce brzdí samotnou stavbu.

Jak se bude stavba silnice vyvíjet dále?

Projektová dokumentace včetně všech ostatních potřebných dokumentů by se měla odevzdávat do poloviny srpna. Následně bude záležet na tom, zda budou dokumenty dostačující na to, aby byly schváleny. Jestliže vše půjde podle plánu a stavba silnice by se schválila, mohlo by se začít stavět. Termín by ovšem zůstal na léto 2020. Jak jsme ale uvedli v odstavcích výše, nic není vyhráno a do konce roku se plány mohou ještě zmařit.

Kdy se ostravští řidiči dočkají prodloužené Rudné? Svítá na lepší časy nebo se v konečném důsledku ukáže, že se bude muset čekat ještě déle?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.