Skupina DRFG Davida Rusňáka
Finance

Skupina DRFG Davida Rusňáka věnovala peníze na pomoc postiženým dětem

Před Vánoci napadlo florbalisty z klubu TROOPERS Orel Telnice založit transparentní účet na pomoc speciální škole ELPIS. Florbalisté proto svoje rozhodnutí pomoci škole, která se stará a vzdělává mentálně postižené děti, veřejně oznámili na sociálních sítích v polovině prosince 2018. Reakce, kterou to vyvolalo je zaskočila. Po několika týdnech, kdy účet zveřejnili, na něj dorazilo téměř 116 tisíc korun.

Díky pozitivním reakcím a také diskuzím webu a Facebooku, začaly peníze přicházet nejen od samotných hráčů klubu, ale i jejich rodin, fanoušků, některých extraligových hráčů florbalu a delegátů českého florbalového svazu. Nakonec přispěla také společnost FINEST Invest, která patří do investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, a následně se připojila také Nadace DRFG, obě dohromady přispěly částkou přes 50 tisíc korun.

DRFG nejen investuje, ale také pomáhá

Podařilo se vybrat částku 115 953 Kč a manažer klubu Ivo Bartek tak mohl na začátku roku 2019 zástupkyni společnosti ELPIS Pavlíně Pohlové předat finanční šek. Organizace ELPIS je speciální mateřská, základní a praktická škola. Poskytuje rehabilitace a poradenství, ale také výchovu a vzdělávání dětem s mentálním postižením, kombinovanými vadami a poruchami autistického spektra.

Skupina DRFG Davida Rusňáka se ale mimo dobročinné akce zaměřuje především na investice. Ty mají od počátku skupiny jasnou strategii a filozofii. Skupina totiž investuje tam, kde to dobře zná, v oborech, kterým rozumí, a v takových projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl. DRFG klientům nabízí investice do podílových nemovitostních fondů, ale také například do dluhopisů. Ty jsou diverzifikovány do veškerých projektů napříč skupinou, do budování telekomunikačních sítí a do nákupů komerčních nemovitostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.