Stěhování za prací jako nejčastější důvod toho, proč lidé mění své bydliště
Praha

Stěhování za prací jako nejčastější důvod toho, proč lidé mění své bydliště

Máte ve svém okolí někoho, kdo za poslední měsíce změnil své trvalé bydliště? Nebo kdo se alespoň přestěhoval, i když jeho trvalé bydliště zůstalo nezměněné? Podle posledních průzkumů je stěhování stále aktuálním tématem, kterým se zabývá řada lidí nejen v on-line diskuzích. A potvrzují to také internetové vyhledávače, vždyť pojem „stěhování Praha” je stále tak často vyhledávaný. Otázkou zůstává, co je důvodem toho, že lidé mění své bydliště? Může za to studium nebo změna zaměstnání?

Stěhujeme se nejčastěji za prací

I když je jedním z velice častých důvodů stěhování i studium, zároveň platí jeden fakt, a sice že nejvíce se stěhujeme za prací. Pokud se stěhujeme za prací, stěhujeme se především z venkova do města, které je nám schopné nabídnout daleko více pracovních možností, které jsou navíc lépe placené. 

Výsledky průzkumů ukazují, že se v Česku lidé stěhují za prací velice aktivně. V porovnání se Spojenými státy americkými je to však prakticky nic. V USA je stěhování daleko běžnější. Ovšem zatímco v USA se lidé stěhují napříč touto zemí, u nás se stěhujeme nejen v rámci České republiky, ale často také míříme za hranice státu. Láká nás hlavně Německo nebo Anglie, kde otřepeme své jazykové dovednosti. 

Za prací se stěhují především mladí

Výsledky nedávného průzkumu však ukazují i na jednu věc, a sice že ne všichni jsou ochotní přestěhovat se za prací. Zejména mladí jsou doslova zapálení a stěhují se bez většího rozhodování. Problém se stěhováním mají především starší jedinci, pro které je už stěhování něčím naprosto nepředstavitelným. 

Když už se starší generace stěhují, tak většinou z místa, kde je dlouhodobě vysoká nezaměstnanost čili kde není snadné najít práci. To pak míří raději do měst, kde je nezaměstnanost velice nízká, tudíž kde má možnost najít si práci prakticky každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.