cestovat levněji
Cestování

Tipy, jak cestovat levněji

Přemýšlíte nad tím, že si opět někam vyjedete? Chcete mít na chvilku zase klid od běžných starostí, chcete se vyhnout povinnostem nebo si chcete jen vyčistit hlavu? V takových chvílích dlouho neváhejte a kupte si letenku na první letadlo, které stihnete. Cestování je dnes skvělá činnost, která vám dá jistou svobodu (alespoň si to bude hlava myslet). Navíc při cestování takzvaně “vypnete” či “dobijete baterky”, a to se někdy opravdu hodí. Jenže cestování je v mnohých případech také velmi nákladné. Proto přinášíme tipy, jak cestovat levněji.

I když jsou mnozí lidé toho názoru, že když je člověk na dovolené, nemá se ohlížet na peníze, ostatně mnozí lidé dobře vědí, že nemohou minout všechny své peníze během jedné dovolené. V ideálním případě je dobré se držet našich tipů, které vám nepřistřihnou křidýlka, ale finance na dovolené trochu ochrání.

Cenu upřednostněte před cílem

Honba za levnou dovolenou začíná už v momentě, kdy cenu upřednostníte před cílem. Jinými slovy nezáleží na tom, kam pojedete, ale za kolik. Díky tomu poznáte krásu destinace, o které jste si ani nemysleli, že byste se do ní někdy vydali.

Doporučujeme také sledovat aktuální nabídky letenek. I dle toho se rozhodujte, kam vlastně poletíte za odreagováním.

Místo hotelu hostel

Pokud hledáte levné ubytování, to nejlepší, co můžete udělat, je ubytovat se v hostelu, nikoli v hotelu. Hotely jsou mnohdy předražené, jelikož očekávají, že turisté budou platit. Hostely si drží ceny relativně nízko, navíc hostely jsou mnohdy větším zážitkem.

Kromě toho doporučujeme se přemísťovat z jednoho místa na druhé v noci. Tím se totiž ubytování nemusí řešit vůbec.

Choďte pěšky

Pokud můžete někam dojít pěšky, jděte pěšky. Taxi, auta nebo městská hromadná doprava – to vše něco stojí. A vy chcete přece co nejvíce ušetřit. Pokud tedy víte, že se k cíli dá přijít pěšky, neváhejte dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.