V Ostravě se plánuje rekonstrukce křižovatky Českobratrská x Sokolská
Ostrava

V Ostravě se provádí rekonstrukce křižovatky Českobratrská x Sokolská

Pokud pocházíte z třetího největšího města České republiky, pak byste měli být na pozoru. To se týká především řidičů a zvlášť těch, kteří se chystají s rodinami někam vyrazit. Jestliže totiž budete projíždět centrem, čeká vás nemilé překvapení. Už od 30. června se budou v Ostravě na křižovatce Českobratrská x Sokolská provádět dlouhodobé práce. Ty by podle odhadců měly potrvat až do konce prázdnin. Kromě toho to není jediné místo, na kterém se během letošních prázdnin bude pracovat. Právě z tohoto důvodu počítejte s možným zdržením. To se konec konců může týkat více míst, jak již bylo uvedeno výše.

Ostravské silnice a ulice jsou v rekonstrukcích

Ostravští řidiči měli možnost za posledních pár měsíců vidět po celém městě několik oprav, které se týkaly převážně silnic a ulic. Mimo jiné se údržba týkala také krátkých úseků a různých nerovností. Ty se podle všeho mají i nadále opravovat. Příčinou je lepší provoz a stav komunikací, který by měl zlepšit celkovou kvalitu řidičů.

Ostrava plánuje rekonstrukci silnice

Kdo bude nad prací rekonstrukce křižovatky dohlížet?

Město vyhlásilo na rekonstrukci křižovatky Českobratrská x Sokolská veřejnou zakázku, do které se mohly přihlásit svým způsobem všechny stavební společnosti zabývající se tímto oborem. Výhercem se ovšem mohla stát čistě jen jedna společnost a v konečném důsledku s celkovou částkou 21,5 milionů korun včetně DPH vyhrála stavební firma STRABAG a. s.

Jak to bude probíhat?

Křižovatka Českobratrská x Sokolská bude zavřená kompletně celá, takže pro její objíždění budete muset využít dočasně postavené značky, které vás nasměrují podle toho, kam se zrovna chystáte jet. Buďte tedy za volantem velmi opatrní a v případě plánované dovolené se snažte vyjet včas. Podle aktuálních informací jsou silnice výrazně omezené i v jiných částech Ostravy a při pozdějším cestování byste nemuseli stihnout své letadlo.

Pevně věříme, že budou silnice na konci prázdnin již v plném provozu a v dobrém technickém stavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.