cestování
Cestování

Vyzrajte na cestování. Víme, jak ušetřit energii i čas

Cestování je oblíbená činnost mnohých z nás. Jedná se o činnost, během které poznáváme nejen svou zemi, ale také celý svět. Pokud v současné době přemýšlíte nad tím, že se někam vydáte, máme pro vás několik tipů, jak ušetřit čas, energii, ale také peníze. Každý vášnivý cestovatel rozhodně potvrdí, že cestování umí být i náročné a vyčerpávající. Jenže takové by cestování být nemělo. Mělo by se jednat o aktivitu, která vás bude naplňovat, ne která vás bude ubíjet. Proto na cestování vyzrajte.

Ať už pojedete kamkoli, mohou se vám hodit následující tipy. Jedná se zároveň o chyby, kterých se často dopouštíme a díky čemuž je cestování pak náročné, těžké a unavující.

1) Neměňte peníze na letištích

Největší chybou je, když měníme peníze na letištích. Touto chybou si často bereme peníze rovnou z kapsy, doslova je vyhazujeme. Na letištích jsou totiž kurzy otřesné, proto je směňte vždy dopředu, a to buď ve výhodných směnárnách (porovnejte si je na internetu), nebo je ještě možnost směnit si peníze v dané zemi, pokud tedy nebudete celou dobu platit kartou.

Při směňování peněz si dávejte pozor i na poplatky, které se se směňováním pojí. Poplatky jsou mnohdy vyšší než samotné kurzy.

2) Nerezervujte věci dopředu

Je sice skvělé, že chcete mít vše předem stanovené, abyste nemuseli na poslední chvíli shánět ubytování nebo jízdenky na autobus, uvědomte si ale, že díky předčasné rezervaci budete neustále ve stresu. Je dobré si rezervovat letenky, i ubytování si rezervujte, ale s jízdenkami na autobus, vlak či metro nespěchejte. Nemůžete vědět, jestli budete nebo nebudete mít zpoždění, také nevíte, jestli vše najdete hned, co přistanete na letišti.

3) Nestravujte se v turistických, frekventovaných oblastech

Ušetřit můžete také tak, když nebudete jíst v turistických, frekventovaných oblastech. Právě v těchto oblastech jsou ceny doslova otřesné, v jiných, méně frekventovaných oblastech jsou však ceny v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.