Druhy papoušků, které můžeme chovat v bytě
Brno,  Ostrava,  Praha

Druhy papoušků, které můžeme chovat v bytě

Zvažujete pořízení papouška, ale nejste si jistí, jakého si vybrat? Ne každý papoušek se hodí do klasického panelákového bytu. Řada z nich totiž potřebuje velký prostor, který jim poskytne jen venkovní voliéra, někteří jsou hluční nebo jsou pro nezkušené chovatele příliš nároční na péči. Tak jako tak budete ale muset investovat do ptačí klece, krmítka a vybavení, a hlavně novému parťákovi věnovat náležitou péči.

Oblíbená andulka

Andulky patří k malým a asi nejběžnějším papouškům, které si snadno zvykají na lidskou společnost. Dožívají se okolo 15 let a při dostatku trpělivosti je můžete naučit i pár slov. I když je jejich křik někdy trochu hlasitější, rozhodně nebude rušit sousedy.

Náročná rozela

Rozela pestrá je oblíbený, středně velký papoušek s pronikavým hlasem, který se ale většinou ozve jen v případě, když se něčeho poleká. Tito ptáci bývají krásně zbarvení, chovatelům-začátečníkům se ale příliš nedoporučují, jelikož není jednoduché si získat jejich důvěru. Průměrný věk je stejný jako u andulek.

Společenská korela

Nelze opominout ani korely. Jsou společenské a poměrně klidné, i když patří k hlasitějším papouškům. Stále je však nepravděpodobné, že by výrazně rušily sousedy. Vychází dobře i s jinými druhy papoušků a mohou se dožít klidně i 20 let. Jsou větší než andulky, takže budou potřebovat i větší klec.

Inteligentní žako

Pokud máte větší byt a jste připravení věnovat papouškovi více péče, můžete uvažovat o žakovi šedém. Jedná se o velmi inteligentního tvora, který rád napodobuje okolní zvuky a poměrně snadno ho naučíte i pár slov. Špatně ale snáší samotu, touží po společnosti. Dorůstá velikosti 40 centimetrů a dožívá se až 60 let.

Zvídavý papoušek senegalský

Papoušek senegalský patří k africkým středně velkým druhům, které vás budou nadšeně vítat, když se vrátíte večer z práce. Jsou zvídaví, veselí a přítulní, baví je akrobatické kousky a ke svému lidskému chovateli poměrně snadno přilnou. Dožívají se 30 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.