Na co si Češi půjčují
Finance

Na co si Češi nejčastěji půjčují?

V životě se u některých obyvatel České republiky mohou objevit finanční problémy a v takovém případě se obracejí na bankovní společnosti, u kterých si půjčují finanční prostředky. Jestliže vás zajímají témata věcí, na které si Češi nejvíce půjčují, pak je tento článek určený pro vás. Už teď vám můžeme prozradit, že se naši obyvatelé rádi zadlužují kvůli bydlení, automobilu nebo dovolené. Co jsme ovšem neuvedli se dozvíte v následujících odstavcích a věřte nám, že budete překvapení.

Na co si Češi nejčastěji půjčují?

V první řadě je to bydlení. Tady ovšem můžeme mluvit o správné investici, protože bydlet zkrátka musíme. Jestliže si dokážete dát dvě a dvě dohromady, pak zaplatíte za hypoteční úvěr méně než za pronájem. Záleží pochopitelně na tom, o jaký byt se jedná neboli přesněji řečeno, o jaké město. Právě to totiž určuje cenu nemovitostí. Zatímco v Ostravě pořídíte byt v relativně nízké cenové relaci, v Praze s takovým štěstím nepočítejte. Češi si mimo jiné půjčují i na samotné vybavení bytu nebo rodinného domu, což už je svým způsobem daleko horší investicí.

Na co si Češi nejčastěji půjčují

Pokud bychom to ale porovnali s jinými věcmi, na které si Češi půjčují, je vybavení domácnosti ještě v zelených číslech. Daleko horší jsou půjčky na automobil nebo dovolenou. Představte si fakt, že se člověk zadluží na několik let, a to kvůli deseti denní radosti. Jestliže si myslíte, že neexistují horší případy, mýlíte se. Určitá část Čechů si půjčuje na dovolenou pravidelně, každý rok. To platí i o automobilu, kde si naopak klienti opakovaně půjčují na servisní prohlídky a údržbu. Ať už se jedná o půjčku na dovolenou nebo automobil, investice je v obou případech velice špatná a v některých případech může být až nebezpečná.

Kvůli jakým věcem si Češi ještě půjčují?

V předchozích odstavcích jste měli možnost vidět věci, kvůli kterým jsou Češi ochotní se zadlužit. Tím ale seznam těchto věcí zdaleka nekončí. Do dalších věcí patří například elektronika, vzdělání nebo pohřeb. V neposlední řadě se častým důvodem stávají také Vánoce, kdy se lidé zadlužují z důvodu koupi dárků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.