Společná dovolená a jednoduchá pravidla
Cestování

Společná dovolená a jednoduchá pravidla

První společná dovolená by se měla ještě před samotnou cestou pořádně oslavit a promyslet. Co se týče promýšlení, tady je potřeba si ujasnit pár jednoduchých pravidel. Pokud tak neučiníte, snadno se můžete dostat do fáze, kdy se pohádáte a tím si pokazíte celou dovolenou. Oba musíte vědět, co od dovolené očekáváte, protože v opačném případě to bude spíše noční můra. Každý je zvyklý prožívat dovolenou jiným způsobem.

Společná dovolená a jednoduchá pravidla

Hned po bydlení patří dovolená k těžkým zkouškám, které prověří váš celkový vztah. Jestliže oba očekáváte od dovolené něco jiného, nebudou vaše společné cesty fungovat tak, jak byste si představovali. Proč si dovolenou neudělat hezkou, a to například tím, že se budete procházet po pláži, koupat v moři nebo chodit na společné romantické večeře? Takhle by dovolená měla vypadat, bez hádek a práce, protože se jedná o místo, kde byste rozhodně měli vypnout.

Společná dovolená

V první řadě je to o financích. Tady byste se měli domluvit, kdo co bude platit. Ideálním rozdělením je například to, kdy jeden zaplatí dovolenou a druhý veškeré útraty na dovolené. Podle odhadců vychází tato dvě čísla téměř stejně, samozřejmě nemáte-li dovolenou za pár tisíc korun. Jestliže se limit bude lišit, můžete se o zbytek finančních prostředků spravedlivě podělit. V případě, že máte společný účet, máte o jednu starost méně, kterou nemusíte řešit.

Alkohol jen v míře

I alkohol vás může na dovolené rozhádat. Je tedy dobré si i v tomhle směru vyjasnit pár pravidel, kterých byste se měli držet. Pokud si chcete dát společně alkohol, zkuste zůstat například u vína, abyste se zbytečně nepohádali. Ženy celkově nemají rády, když muž pije, proč si opět kazit tímto způsobem svou společnou dovolenou?

Posledním bodem je ujasnění dovolené, což jsme vám naznačovali i v předchozích odstavcích. Má se jednat o odpočinkovou nebo adrenalinovou dovolenou? Pokud jeden očekává odpočinek a druhý adrenalin, budete prakticky pořád od sebe, takže si společnou dovolenou příliš neužijete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.