Nejen za tmy. Kdy ještě je nutné používat reflexní prvky?
Cestování

Nejen za tmy. Kdy ještě je nutné používat reflexní prvky?

Reflexní prvky jsou povinností už nějaký ten pátek. Když se budete pohybovat na neosvětlených silničních komunikacích za snížené viditelnosti, je nutné být vidět. Proto musíte mít na svém kole, batohu, ruce nebo noze či kdekoliv jinde reflexní prvek, který by už z dálky upozornil řidiče na to, že na silnici není sám. Bohužel řada lidí se domnívá, že reflexní prvky jsou povinností jenom za tmy. Jenže sníženou viditelností se myslí i jiné situace, kdy počasí zrovna nepřeje. 

Když je mlha či hustě prší

To, že jsou reflexní prvky povinny jak pro děti, chodce nebo cyklisty, říkat pravděpodobně nemusíme. Jejich úkolem je především ochránit ty nejzranitelnější na silničních komunikacích, bohužel tito jedinci si to mnohdy neuvědomují. I když si nezapomínají navlékat reflexní prvky za tmy, zapomínají na to při jiných nepřízních počasí, kdy jsou reflexy potřebné snad ještě více. 

Mluvíme především o mlze nebo za hustého pršení, kdy člověk nevidí pomalu na krok, natož na okraj silniční komunikace. To samé platí za hustého sněžení nebo v zimě, kdy je obloha velmi zatížená. 

Buďte vidět zavčasu

Nošení reflexních předmětů není něco, nad čím byste mohli mávnout rukou. Je to důležité, ochrání to život chodce, cyklisty, a nakonec i samotného řidiče, který vás uvidí včas a zavčasu zareaguje na vaši přítomnost. Pokud byste si reflexní prvky opomněli vzít nebo si je vzít jen nechtěli, může dojít k tomu nejhoršímu možnému scénáři, a sice až ke smrti vás i řidiče. 

Ani ten nejvíce zodpovědný řidič vás totiž nemusí zavčasu registrovat. Když splýváte s tmou, často vás vidí až ve chvíli, kdy jste jen pár metrů od vozidla. A v takové chvíli i snaha o to vyhnout se vám může skončit tragicky. 

Vyberte si z nabídky předmětů, který vám nejvíce vyhovuje

Nemusíte si nutně oblékat reflexní vestu, abyste byli nepřehlédnutelní. Stačí i drobná zažehlovací folie na textil, kterou umístíte na batoh, nebo našívací pásky na bundy či jen různé odrazky na pověšení. I sebemenší drobnost v podobě přívěsku vám může zachránit život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.