Kdo požírá vaší energii i byznys
Finance

Požírači vaší energie a také vašeho byznysu. Co jsou zač?

Franchising je vstupenka do podnikatelského světa, říká se. My bychom toto tvrzení trochu upravili – je to vstupenka do už rozjetého vlaku nějakého podnikatelského konceptu. Ovšem abyste se do podnikání mohli pořádně obout, je načase zahnat požírače energie, se kterými se daleko nedostanete. Co jsou vlastně zač?

Nulové stanovení vlastních cílů

Mezi nejtypičtější požírače energie patří nulové stanovení cílů. Naše cíle jsou tím, co by nás mělo pohánět kupředu. Jsou tím, za čím míříme. Jestliže nebudeme vědět, kam jdeme nebo za čím jdeme, jak toho vlastně můžeme dosáhnout?

Se stanovením našich vlastních cílů nám pomůže například stanovení si priorit a také konkrétních a měřitelných met, které, když se nám podaří realizovat, můžeme si pomyslně odškrtnout a dopřát si onen pocit zadostiučinění.

Časté stěžování

Žádné podnikání neporoste, pokud si budeme ustavičně stěžovat. Lidé si neuvědomují jedno – sami si můžeme za to, co máme, kolik toho máme nebo kým jsme. Měli bychom spíše hledat pozitivní věci a také řešení, přijímat překážky, které nám život dává do cesty, ale nikoliv si na ně stěžovat. Jsou to lekce, nikoliv neúspěchy nebo prohry.

Navíc stěžování nám až příliš zatěžuje naši hlavu. Pamatujte na t, že na co se v životě zaměřujete, to má tendenci růst a expandovat. Čili pokud se zaměříte na stížnosti, nedivte se, že i dobře rozjetý franšízový koncept se složí jako domeček z karet.

Neustálá prokrastinace

Neboli odsouvání úkolů na později. Pokud se nechcete dostat do bodu, kdy budete všechno v jeden moment muset dohánět, pak úkoly neodsouvejte. A řiďte se ideálně pravidlem „nejdříve sněžte žábu”. Úlohy, které jsou pro nejvíce nepříjemné, si nechte na začátek dne, kdy máte nejvíce energie. Poté vás už budou čekat daleko příjemnější věci a vaše mysl si bude moct odpočinout.

Jinými slovy je to skvělý způsob, jak efektivně nakládat se svým časem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.