Výhody hliníku v oblasti nábytku
Brno,  Ostrava,  Praha

Výhody hliníku v oblasti nábytku

Hliník se postupem času stal jedním z nejoblíbenějších kovů v celé řadě průmyslových odvětví. Samozřejmě proniknul také do oblasti nábytku. Kde se s ním můžeme setkat a jaké přináší výhody? 

Podnoží, profily i madla 

Výhod hliníku je celá řada. Kromě toho, že je tento kov velmi lehký, si vždy zachovává vysokou pevnost. Jedná se o prvek, který můžete použít například jako podnoží. Kromě tohoto využití se ale vyskytuje také v podobě úchytových profilů a madel, a to v širokém spektru povrchových úprav. S hliníkem máte jednu jistotu – rozhodně vydrží po dlouhé desítky let nezměněn. 

S jakým materiálem máme tu čest

Klasický kov bělavě šedé barvy si oblíbili nejen výrobci nábytku, ale také průmyslníci i domácí kutilové. Kde jinde najdete tolik skvělých vlastností u jednoho jediného prvku? Hliník je totiž nejen hmotnostně velmi příznivý a jeho váha je skutečně nesrovnatelně lehčí než u jiných běžně využívaných kovů, je ale také zároveň odolný vůči mechanickému zatížení i povětrnostním vlivům. Dá se tak využívat i pro venkovní typy nábytku. 

Kombinace s masivem mu sluší

Díky škále povrchových úprav hliníku si můžete zvolit, s jakým materiálem se bude v designu bytu nejvíce shodovat. Dlouhodobě však platí, že kombinace vysoce odolného hliníku a dobře povrchově upraveného masivu je dobrou volbou, která vydrží po dlouhá desetiletí beze změn. 

Módní trend

Hliník je v současné době jasným favoritem v oblasti nábytkových úchytek. Úchytové profily z tohoto materiálu vévodí nejmodernějším kuchyňským linkám, kde představují také vysoce praktický a dobře udržovatelný prvek. Hliník si tak našel svou cestu na skutečné výsluní domácnosti. 

Hliník nabízí celou řadu výhod. Od jeho odolnosti vůči mechanickému i chemickému poškození, až po jeho nízkou váhu. Nábytek, ve kterém je hliník, se vám bude skvěle udržovat a v případě nutnosti i dobře přemisťovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.