Dřevostavby
Praha

Dřevostavby za co nejnižší cenu. Chyba, která se může do budoucna prodražit

Zděné domky se dostávají do pozadí právě díky své pořizovací ceně. Daleko výhodněji přijdou dřevostavby na klíč, které se tak stávají pro zájemce o vlastní bydlení velkým lákadlem. Bohužel se lidé na nízkou cenu upínají natolik, že ji mermomocí vyžadují. Chtějí se vyhnout zvýšení nákladů, ať už by se jednalo o zvýšení minimální. Bohužel úpěnlivě tlačit na nízkou cenu se často nevyplácí a do budoucna se tato chyb velmi prodražuje.

Nízká cena rovná se levné materiály

Vlivem toho, že budoucí majitelé dřevěných příbytků tak moc lpí na nízké ceně, nemají dodavatelé jinou možnost než sáhnout po levných alternativách materiálů, které kupují. Volí se zpravidla levné izolanty, které však nemají tak dobré vlastnosti. A i když jsou z toho budoucí majitelé dřevostaveb zprvu nadšení, posléze hořce litují svého kroku. Nejlevnější alternativy izolantů a dalších materiálů mají vliv na to, že životnost dřevostavby je rapidně snížena a že život v ní není tak příjemný, jaká byla původní očekávání.

Levné izolanty a s tím spojená i nízká kvalita zateplení dřevostavby nejen, že zvyšuje energetickou náročnost dřevostavby, ale také způsobuje v létě rapidní přehřátí. A to je poté zhoubou pro obydlí ze dřeva.

Na izolaci se nesmí šetřit

I když jsou dřevostavby známé pro svou nízkou cenu, rozhodně bychom neměli ve všech ohledech stavby dbát na nízké náklady. Na něčem se zkrátka nevyplácí šetřit. Jednou z věcí je právě zmiňovaná izolace, která je klíčová. Právě ona ovlivňuje životnost dřevostavby, a kromě jiného také energetickou náročnost domu.

Při výběru izolačních materiálů to buď nechte zcela na firmě, nebo věnujte výběru opravdu velkou pozornost. Ať se vyhnete budoucím vysokým výdajům, které vás budou čekat nejen ve spojitosti s placením energií, ale také ve spojitosti s následnými výdaji za rekonstrukce a renovace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.