Architektura a památky Ostravy
Ostrava

Architektura a památky Ostravy

Architektura a památky lákají stále větší množství lidí. I přes to, že se momentálně obyvatelstvo strachuje z koronavirového onemocnění, je možné se čas od času projít. Pochopitelně byste měli vyhledávat místa, kde se nenachází velké množství lidí. Seznámíme vás se zajímavými památkami v Ostravě. Budete-li mít štěstí, můžete je navštívit. V případě, že trefíte správný čas, ve vaši blízkosti nebude velké množství lidí. Pojďme se podívat na architekturu a památky Ostravy.

Architektura a památky Ostravy

První památkou a zároveň i architekturou je kostel Panny Marie Královny, který byl postaven v letech 1905 až 1908. Budova je novobarokní stavbou, kterou můžete najít ve třetím největším městě České republiky, kterým je Ostrava. Přesněji kostel Panny Marie Královny naleznete v městském obvodu Mariánských hor. Stavba měla zajímavé začátky, vzhledem k tomu, že nebyla vyhlášená architektonická soutěž, jako tomu bývá u jiných staveb. Jan Grmela, který měl celý proces na starosti předal zahájení stavby panu Otakaru Bémovi. Ten následně začal se samotným procesem.

Architektura v Ostravě

Druhým zajímavým místem Ostravy neboli také památkou je Důl Michal. Momentálně se jedná o nefunkční černouhelný důl, který naleznete v Michálkovicích. Michálkovice patří k jednomu z obvodů třetího největšího města České republiky Ostrava. Ne vždy se tomuto místu říkalo Důl Michal. V roce 1946 se místu přezdívalo Petr Cingr. Tento název vydržet až do té doby, co se zde těžilo. Poté se opět přešlo k původnímu názvu, kterým byl, jak jistě víte Důl Michal. Dnes nese Důl Michal nároční kulturní památku, na kterou se mohou podívat nejenom místní, ale i lidé žijící v jiných městech, popřípadě na vesnicích.

Kaplička sv. Floriána

Posledním zajímavým místem je kaplička sv. Floriána. Ta patřila jednomu patronu, který pocházel z Proskovic. V roce 1737 jistý Matouš Karel posvětil kapličku sochou sv. Floriána. Kaplička zde tedy stála již od samého roku 1737, jak jsme uvedli výše. Pokud vás zajímají kapličky a různá podobná místa, rozhodně byste do seznamu návštěv měli kapličku sv. Floriána zařadit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.