dovolenou
Cestování

Jak si našetřit na dovolenou?

I když teprve skončila hlavní letní sezona, je tu před námi zimní sezona, kterou vzápětí bude následovat opět ta letní sezona. Ve zkratce – ani si neoddechneme a musíme opět platit. Tedy respektive si naše peněženka ani neoddychne a opět musí vydat nějaké peníze ze svých přihrádek. Dovolené jsou sice poměrně drahé záležitosti, na druhou stranu se jedná o chvilky, které ke svému životu potřebujeme. Potřebujeme chvilku vypnout, potřebujete být chvilku mimo svět plný starostí a nepříjemností. Pokud v blízké době dovolenou plánujete, poradíme vám, jak si na ni ušetřit.

Ať už pojedete do zahraničí nebo se rozhodnete pro pravou českou dovolenou, musíte si připravit peníze – dostatek peněz. Bez peněz to opravdu dneska nejde. Proto vám poradíme, jak peníze získat, tedy spíše jak je našetřit, abychom si dovolenou mohli užít tak, jak se sluší a patří.

Rozprodejte věci, které nepotřebujete

Nejjednodušší cesta, která vede k plné pokladničce, je, že rozprodáte věci, které nepotřebujete. Nezáleží na tom, jestli je to holicí strojek bývalého partnera, umělý vánoční stromeček, který leží roky zaprášený na půdě, nebo oblečení, které už dlouhou dobu nenosíte.

V každém případě se jedná o věci, které vám mohou přinést pár stovek do vaší kasičky. A pokud prodáte všechny věci, které se prodat mají a které prodat chcete, nakonec se můžete radovat i z několika tisíc korun.

Neutrácejte za zbytečnosti

V případě, že se rozhodnete jet na dovolenou, neutrácejte za zbytečnosti. Nemusíte si kupovat ani kupu nových kousků oblečení, vystačíte si s tím, co máte v šatníku aktuálně. Ani nové plavky nepotřebujete, sáhněte po těch, které už máte v šuplíku v komodě. Stejně budou plavky brzo zničené slanou vodou, u starých plavek to aspoň nebude tak bolestivé.

To samé platí i u ostatních kousků oblečení. Jak jsme zmínili, vystačíte si s tím, co máte. Kupte jen to nejnutnější. Stejně tak před dovolenou neutrácejte za zbytečnosti v podobě her, nové elektroniky, kterou nepotřebujete, či za podobné věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.