Tipy pro úspěšnou meditaci pro začátečníky. Uklidněte svou mysl
Cestování

Tipy pro úspěšnou meditaci pro začátečníky. Uklidněte svou mysl

Meditace je dnes velice oblíbená činnost, kterou se snaží provozovat dnes a denně nejen úspěšný podnikatel, který potřebuje na malý okamžik vypnout, ale také ji provádí řada obyčejných smrtelníků, jelikož i ti se potřebují uklidnit a nabrat síly po náročném dlouhém dni. Meditace jako taková není nic těžkého, navíc se jedná o velice snadnou záležitost, která je zadarmo. Jenom se člověk musí naučit uklidnit svou mysl, což jde nejlépe v meditačních pyramidách, kterým se také jinak říká léčivé pyramidy, ovšem označení “léčivé pyramidy” je trochu zavádějící, jelikož meditační pyramidy neléčí v pravém slova smyslu, ale poskytují spíše úlevu po psychické stránce. 

Zaměřme se však na zmiňované uklidnění mysli, což je během meditace důležité. Pokud s meditací začínáte, pravděpodobně je pro vás těžké uklidnit svou mysl, aby se dokázala vypořádat s myšlenkami, které ji sužují. Prozraďme si proto několik konkrétních tipů, které vám s uklidněním mysli pomůžou. 

Tipy na uklidnění mysli

  • Trénink je základem úspěchu. Pokud chcete být doslova mistrem meditace, musíte si na ni najít čas každý den. Stačí jenom pět minut denně, které budete postupně prodlužovat. 
  • Vyberte si jenom jednu jedinou místnost nebo respektive místo, kde budete meditovat. Ideální bude, když zde nebudou žádné rušivé elementy, proto je vhodná právě zmiňovaná meditační pyramida, kde se žádné rušivé elementy nevyskytují. 
  • Při prvních meditacích je dobré vědomě procítit každou část svého těla. Odborníci doporučují začínat u nohou a postupovat směrem nahoru. 
  • Odborníci jsou taktéž toho názoru, že pomáhá takzvaně “přijmout závazek”. Slibte si, že budete cvičit z dlouhodobého hlediska. Najděte si každý den pět nebo deset minut na meditaci. 
  • Pomocníkem vám mohou být i nejrůznější knihy, které o meditaci pojednávají. Každá kniha o meditaci, kterou přečtete, pro vás může být přínosem, proto jim věnujte čas a zkuste to také s nimi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.