Návštěv ze zahraničí v Praze přibývá. Jaké jsou statistiky
Uncategorized

Návštěv ze zahraničí v Praze přibývá

Praha se může každým rokem pyšnit rekordním počtem zahraničních návštěv. Svým způsobem je to pochopitelné, konec konců je Praha označována za střed Evropy. Kromě toho má bezesporu v posledních letech co nabídnout. Není se tedy čemu divit, že se rekordy neustále zvedají. Do Prahy však nepřijíždí pouze noví turisté, lidé se často i rádi vrací. Jak vypadaly čísla za rok 2018 a jak tomu bude letos?

Počet návštěv zahraničních turistů v Praze

V roce 2018 byl překonán rekord z roku 2017, kdy do Prahy přijelo 6,7 milionů turistů. Tato statistika uvádí opravdu návštěvy ze zahraničí, nikoli z České republiky. Celkově by se totiž samotné číslo ještě o 1 milion zvedlo, protože i Češi touží poznávat z bližšího úhlu Prahu. I u nás platí, že se do Prahy vracíme rádi. Podle slov mnoha lidí se jedná o město, které se velmi podobá těm v zahraničí. Je to převážně z toho důvodu, že se do hlavního města investují peníze, čímž se zvedá atraktivita.

Návštěv ze zahraničí v Praze přibývá

Mimo jiné nabízí Praha spoustu pouliční zábavy, u které se můžete zastavit bezpochyby i ve večerních hodinách. O zábavu se starají nejenom čeští obyvatelé, ale i ti zahraniční. Dále zde turisté jezdí za vynikajícím pivem a dobrou kuchyní. Důvodů je samozřejmě více. Od trdelníků, přes památky až po krásu.

Jak vypadá letošní rok?

Čísla za letošní rok nejsou doposud ještě sečtená, protože hlavní sezóna zdaleka neřekla své poslední slovo. Už teď by se podle odborníků dalo říct, že se pokoří rekord z předchozího roku. Jestliže jste v Praze nebyli dlouho, měli byste ji navštívit. Sami si uděláte o turistech obrázek, a to hned na hlavním nádraží, kde neuslyšíte téměř žádný český hlas.

I přes to, že se venku situace zlepší, v kostce by se dalo říci, že každá pátá až sedmá oslovená osoba bude pocházet ze zahraničí. Nemusíte se ovšem obávat svého klidu, toho se vám dostane na vámi vybraném hotelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.