Praha stokrát jinak
Praha

Praha stokrát jinak. Co nevynechat při prohlídce města?

Prahu by měl navštívit každý Čech. Dalo by se říct, že jelikož je to naše hlavní město, je to naše občanská povinnost. Bohužel sem jezdí stále více cizinců než Čechů, což je velká škoda. Pokud sem však zamíříte, doporučujeme ji vidět z mnoha úhlů pohledu. I když se do Prahy jezdí především za památkami, památky nejsou to jediné lákadlo.

Samozřejmě pár památek vidět musíte. Ideální by bylo, kdybyste si udělali procházku po Karlově mostu, zamířili na Malostranskou a vydali se k Pražskému hradu. Jedná se o nejčastější trasu turistů, kteří při ní ještě zhlédnou oblíbenou Lennonovu zeď na pražské Kampě.

Lennonova zeď je právě jeden z unikátů, který k historické Praze nepatří, spíše z ní vyčnívá. I díky této zdi si uděláte na Prahu zase jiný názor. Abyste však nezůstali stát jen před Lennonovou zdí, máme další tipy na to, kam se v Praze vydat.

Místo, kde zemřeli parašutisté

To, co se dělo po atentátu na Heydricha, je všem známé. Parašutisté, díky nimž na následky zranění zemřel prominentní nacista, byli dlouhou dobu pronásledováni, ukrývali se v kryptě chrámu, která je dnes přístupná veřejnosti. Pokud se tedy budete potulovat kolem Tančícího domu (mimochodem, jeho střecha je zážitek sám o sobě), vydejte se také na prohlídku do pravoslavného chrámu svatého Cyrila a Metoděje.

Prohlédněte si Prahu z výšky

Pohled na Prahu nikdy neomrzí. Na naše hlavní město se můžete podívat z mnoha, mnoha vyhlídek. Nejznámější je pohled z Žižkovské satelitní věže, ovšem sem stojí vstup 250 korun. Mnohem levněji vás vyjde vyhlídka z památníku na Vítkově, odkud máte Prahu opravdu jako na dlani. Mimo to je to krásná procházka, doslova výšlap.

Pražské kavárny jako zážitek sám o sobě

Samozřejmě při návštěvě Prahy nevynechejte krásné pražské kavárny. Jedná se o zážitek sám o sobě. K nejoblíbenějším pražským kavárnám patří kavárna Slavia, která je nejstarší kavárnou v Praze a kam chodil snídat i Jan Werich. Po designové stránce dokonalá je Kavárna, co hledá jméno, luxusně se nebudete cítit v kavárně Louvre.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.