Stěhování v pohodě: Jak na to?
Praha

Stěhování v pohodě: Jak na to?

Staré lidové přísloví praví, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Rozhodně s tím nelze souhlasit. Když se člověk dobře připraví, stěhování lze zvládnout s pohodou a klidem. Jak na to? 

Dodržujte harmonogram

Asi je všem jasné, že přestěhovat všechny své potřeby není možné během jednoho dne. Proto si stanovte harmonogram činností, který budete dodržovat. Měsíc před stěhováním si domluvte profesionální firmu. Stěhování se tak promění v záležitost, která je skutečně pohodová. Měsíc před stěhováním byste si již měli vyřídit také výpověď současného nájmu, a to včetně všech distributorů energií, internetu a kabelovky. 

Balení nebude otrava

Abyste si proces balení neznechutili, začněte dostatečně dopředu. Klidně tři týdny před stěhováním začněte třídit a vyklízet první šuplíky. Možná narazíte na historický poklad, možná ale také na věci, které již skutečně v novém domově potřebovat nebudete. Nekompromisně s nimi pryč! Můžete obohatit charitu, bazar nebo třeba internetové aplikace, které slouží k darování nepotřebných věcí. Některé kusy oblečení přitom klidně prodejte. Týden před stěhováním byste měli mít sbaleno. 

Pořádek musí být

Takže – sbaleno máme. Teď si v krabicích a pytlích udělejte pořádek a všechny dobře označte. V bytě vám zůstanou jen hygienické potřeby, potraviny a oblečení na období stěhování. Zbytek již máte úhledně nachystaný v rohu bytu. Nyní je na čase se pustit do nábytku. Ten obalte fixační fólií a připravte jej tak na stěhování.

Po ruce si nechte to nejdůležitější

Stále se snažte, abyste měli po ruce to, co nejvíce potřebujete. Peněženku, smlouvy a důležité dokumenty. Stále byste měli mít přehled o tom, v jaké přihrádce se nacházejí vaše cennosti. Tyto předměty byste přitom neměli ztratit z očí. 

Stěhování bude fajn záležitost, když si vše zajistíte včas. Služby profesionální stěhovací firmy byste měli využít vždy, ať si neničíte vlastní vozidlo převážením nábytku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.