Tvrdost matrace
Praha

Tvrdost matrace jako důležitý parametr při výběru matrace

Zajistit si komfortní spánek, to není zrovna snadné. Aby se vám opravdu dobře usínalo a dobře spalo, je klíčové mít matraci, která bude dokonalým spacím společníkem. Při výběru kvalitní matrace hraje roli několik parametrů, a to rozměry, nosnost, dále rozdělení do zón a samozřejmě její tvrdost. Poslední zmíněné kritérium rozdělujeme do čtyři stupňů.

Měkké matrace jsou tělu přizpůsobivé

Latexové matrace nebo matrace ze studené pěny, respektive jejich tvrdost je možné označit číslem 1. Jsou maximálně přizpůsobivé, což je jejich hlavní benefit. Vedle toho jsou skvěle elastické a díky měkkosti se hodí i pro osoby, které trpí na problémy s klouby nebo kteří mají sníženou pohyblivost, respektive hybnost.

Měkké matrace prvního stupně jsou skvělé i jako prevence proti proleženinám čili se hodí lidem, kteří jsou na nějaký čas upoutáni na lůžko.

Střední matrace zachovávají svou tvárnost

Pružinové nebo sendvičové matrace jsou většinou tvrdosti druhého stupně. Pyšní se především tím, že zachovávají svou tvárnost a také elasticitu jako takovou. Poskytují maximální oporu při spánku na boku, proto jsou pro lidi preferující právě tuto polohu trefou do černého. Případně jsou vhodné i pro ty, kteří mají tendenci během noci polohu několikrát měnit.

Tvrdé matrace pro spánek na břiše

Patříte mezi jedince, kteří často spí na břiše? Pak jsou pro vás jako dělané tvrdé matrace, které nesou označení číslo 3. Ze statistik vyplývá, že zájem o ně je především od lidí mladé generace nebo u jedinců, kteří váží do 120 kilogramů. I zde najdeme jak pružinové, tak sendvičové matrace.

Velmi tvrdé matrace pro spánek na zádech

Pokud ale spíše spíte na zádech, vhodné jsou pro vás velmi tvrdé matrace, které zabraňují propadání v oblasti beder. Jinými slovy tak podporují správné držení páteře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.