Zajímavosti o Praze aneb znáte je všechny
Praha

Zajímavosti o Praze aneb znáte je všechny?

Praha v sobě skrývá spoustu zajímavostí, o kterých by bylo potřeba sepsat knihu, abyste se seznámili se všemi. Pokud nebydlíte konkrétně v hlavním městě České republiky, s největší pravděpodobností nebudete znát tolik zajímavostí, jako místní. Pojďte s námi nakouknout pod pokličku Prahy, která láká za poslední dobu nejenom České turisty, ale také i zahraniční občany. Jestliže se vám Praha líbí, měli byste o ní zjistit i ty informace, o kterých jste doposud nevěděli. Budete překvapení, co všechno před vámi už několik let tají.

Guinessova kniha rekordů hned na začátek

Podle Guinessové knihy rekordů patří Pražský hrad mezi ty největší vůbec. Svou rozlohou dosahuje hranice téměř 7,5 hektarů. Pokud jste ještě neměli možnost navštívit Pražský hrad, měli byste to rozhodně udělat. Je pochopitelné, že ne každý má chuť navštěvovat Pražský hrad, zvlášť v momentě, kdy se jedná o rodinu s dětmi. Děti se spíše zajímají o zábavu, nikoli o naše památky či historii.

Zajímavosti o Praze

Věděli jste, že Praha nabízí svým návštěvníkům relativně hodně mostů, po kterých je možné projít z jedné části Prahy do druhé? Přesný počet mostů se zastavil na hranici 18, což jsou téměř dvě desítky mostů. Je neuvěřitelné, že si tak může návštěvník vybrat most, který má v danou chvíli nejblíže. Jedním z těchto mostů je také Karlův most, který patří mezi nejznámější. Známý je kromě České republiky také v zahraničních státech a městech.

Seznamte se s dalšími zajímavostmi

Praha nabízí také ulici Strakonickou, která má něco v rozmezí od 14 do 17 kilometrů a patří tak mezi nejdelší Pražské ulice. Máte-li zájem projet ji celou, rozhodně byste měli mít u sebe dopravní prostředek, ať už se jedná o kolo nebo automobil. Pěšky byste tento úsek šli poměrně dlouhou dobu.

Poslední zajímavostí je počet památek. Praha se jimi může pyšnit téměř na každém rohu, narozdíl od jiných měst. Jestliže chcete objevovat České památky, měli byste Prahu v nejbližší době navštívit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.