Městské obvody v Ostravě je dobré znát
Ostrava

Městské obvody v Ostravě je dobré znát

Svým způsobem by se dalo říct, že je každé město rozděleno do několika částí. Výjimkou není ani Ostrava. Jde o třetí největší město, které má všem návštěvníkům co nabídnout, alespoň z pohledu městských obvodů. V první řadě je však musíte poznat, teprve poté se můžete jít kochat samotným městem. Jestliže jste v Ostravě ještě nikdy nebyli, máte nejvyšší čas se s tímto městem seznámit, ačkoli ho většina z vás bude znát díky Colours of Ostrava nebo známé ulice Stodolní. Sportovci se zase mohou pyšnit Zlatou tretrou, která se zde pořádá již několik let. Pokud jste v Ostravě ještě doposud nebyli, zkuste ji navštívit a sami se přesvědčit, že vám má co nabídnout.

Městské obvody Ostrava aneb poznejte je

Částí je několik. Popíšeme vám hlavní městské obvody, přičemž některé z nich se ještě dále rozdělují do menších částí. Mezi největší obvody patří například Slezská Ostrava, Poruba a Ostrava-Jih. Jak jsme uvedli, části se ještě mohou dělit dále. Pokud bychom se zastavili například u Ostravy-Jih, ta se dále dělí na Hrabůvku, Dubinu nebo Zábřeh.

Městské obvody v Ostravě

Do dalších městských obvodů patří také Ostrava-Hrabová nebo Ostrava-Stará Běla. Mimo jiné se jedná o městské části, které patří mezi ty nejznámější. Jestliže bychom se podívali na ty méně známé, pak je možné narazit na Proskovice nebo Krásné pole. Pokud se vrátíme ke známým městským částem, neměli bychom zapomínat také na Mariánské hory a Hulváky.

Za návštěvu stojí Moravská Ostrava a Slezská Ostrava

Chcete-li navštívit známou ulici Stodolní, měli byste zamířit právě do těchto částí. Jde o ulici nacházející se v samotném centru města v blízkosti hlavního nádraží. Pokud se vám nebude chtít příliš cestovat, nachází se přímo u stodolní ulice nádraží, na kterém vás vlak vysadí přibližně jednu minutu pěší chůzí od ulice.

Zajímavých a návštěvních míst naleznete v Ostravě daleko více, jako jsou například Dolní Vítkovice, festivaly nebo zajímavé akce, které jsou zde pořádané každým rokem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.