Praha nabízí nádherná místa i pro lidi, kteří ji jezdí navštěvovat relativně často
Praha

Praha nabízí nádherná místa i pro lidi, kteří ji jezdí navštěvovat relativně často

Praha žije každou vteřinu, a to po celý rok, bez ohledu na to, zda je týden nebo víkend. Pokud toužíte zažít skvělé množství zábavy a zážitků, pak byste návštěvu hlavního města České republiky neměli odkládat. Nevěřili byste, co vás v Praze čeká za nezapomenutelné zážitky. Možná si budete říkat, že Prahu znáte skrz na skrz, což ovšem může být pravda. Na druhou stranu se neustále vyvíjí a jestliže jste ji naposledy navštívili před několika lety, měli byste svou návštěvu skutečně zvážit. Do Prahy se můžete vydat i o víkendu, protože zábava tu proudí stejným proudem.

Co navštívit v Praze?

Pochopitelně začneme u nejznámějších památek, za kterými do Prahy cestují mimo jiné i zahraniční turisté. Právě ti se v Praze našli, protože jejich číslo každým rokem stoupá. Konec konců se není čemu divit, vždyť jde o tzv. srdce Evropy. Praha tak láká nejenom evropské zahraniční turisty, ale i ty, kteří pocházejí z úplně druhých konců. Na své si tady totiž přijde skutečně každý.

Praha nabízí nádherná místa

Prvním místem, které stojí za návštěvu je Karlův most. Denně jim projde nespočetné množství turistů a v případě, že toužíte po tom, vidět Karlův most prázdný, museli byste si počkat minimálně do 3. až 4. h ranní. I přes to by se zde procházelo přinejmenším alespoň pár místních i zahraničních obyvatel. Jde však o čas, kdy je Karlův most nejprázdnější. Přes den nemáte šanci projít tento nádherný most bez toho, aniž byste se několikrát nezastavili. Velké množství turistů i místních mění Karlův most na překážkovou dráhu.

Václavské a Staroměstské náměstí

Dalšími skvělými místy jsou dvě nejznámější náměstí, mezi které patří jak Václavské, tak i Staroměstské. Výhoda obou míst spočívá v tom, že jsou od sebe strašně blízko, takže z jednoho náměstí se na to druhé dostanete během pár minut. Při rychlejší chůzi ani nezaznamenáte, že jste byli v pohybu. Ulice jsou zde natolik propojené, že se téměř z ničeho nic objevíte například z Václavského náměstí na tom Staroměstském.

Kromě známých památek je tady plno dalších míst, které stojí za vyzkoušení. Nemusí se pochopitelně nutně jednat o známá místa. Vyzkoušet můžete městskou zábavu nebo atrakce, které vás bezesporu pobaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.