Méně známé beskydské vrcholy, které zpestří dovolenou
Cestování

Méně známé beskydské vrcholy, které zpestří dovolenou

Letošní rok se ponese pravděpodobně ve znamení českých dovolených, proto se tomu nebraňte a připravte si itinerář míst, která chcete vidět a navštívit. Vyplatí se zajet si například do Beskyd, kde můžete skloubit příjemné s užitečným. Zatímco užitečným se myslí především šplhání po horách a zdolávání zdejších vrcholů, příjemným se myslí wellness v Beskydech, které se vám dostane v penzionu Jurášek, který je synonymem romantiky v srdci Beskyd. Zatímco tip na wellness pobyt už máte, nemáte tipy na beskydské vrcholy, které stojí za zdolání. Tak pojďme si několik z nich vyjmenovat. 

Nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd je Lysá hora, která však nemusí být tím jediným vrcholem, který se rozhodnete zdolat. Doporučujeme nejdříve zdolat méně známé a nižší vrcholy, kde se navíc nesetkáte s takovým množstvím turistů. 

Kněhyně

Nabízí se například hora jménem Kněhyně, která je třetím nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Jedná se o opravdu atraktivní vrchol, který je zalesněn smrkovým lesem. Na samotném vrcholu však není tak zcela zalesněn z důvodu poškozených emisí, díky čemuž se vám nabízí krásné částečné výhledy. 

Kozubová

Znáte vrchol jménem Kozubová? Tato hora nacházející se samozřejmě také v Moravskoslezských Beskydech není tak známá, přesto nabízí krásné výhledy. Kozubová je hora v povodí Olše. Najdete ji zhruba sedm kilometrů od Jablunkova. Je to ten obrovský kopec, který uvidíte v dáli. Je celý zalesněný, a to především smrkovým porostem. Mezi množstvím smrků byste však narazili i na buk nebo javor. Tak zkuste hledat.

Čertův mlýn

Čtvrtou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd je Čertův mlýn, který se nachází necelé tři kilometry od Pusteven. Je to nejvyšší vrchol Zlínského kraje i okresu Vsetín. I když je hora opět celá zalesněná smrky, pár krásných výhledů se vám po cestě naskytne. Ten nejhezčí výhled vás však čeká až na samotném vrcholu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *